lis 13, 2013

Projektowanie stron internetowych

Projektowanie stron internetowych

Nie oszukujmy się, w dzisiejszych czasach Twoje przedsiębiorstwo jest w tyle w stosunku do konkurencji, jeśli nie ma nowoczesnej strony internetowej. Dlaczego? Poważniejsi kontrahenci oceniają firmę przez pryzmat tego, jak się ona prezentuje, także w internecie. Projektowanie stron internetowych nie jest łatwe, dlatego właśnie należałoby je powierzyć profesjonalistom.

Dlaczego warto?

W szkołach zazwyczaj uczą podstaw projektowania stron internetowych w oparciu o język HTML, ale ta wiedza nie wystarczy, by skonstruować elegancką i w pełni sprawną stronę. Znam mnóstwo opornych właścicieli niedużych firm, którzy niegdyś mieli własnoręcznie projektowane (jeśli można to tak nazwać) witryny będące wizytówkami przedsiębiorstwa. Dopiero po zmianie wyglądu i funkcjonalności swojej strony www przekonali się, że było warto. Ich usługami zainteresowały się agencje reklamowe i przedstawiciele rozpoznawalnych w całym kraju marek. Zatem było warto wydać te kilkanaście stówek, by zawalczyć o zlecenia rzędu wielu tysięcy złotych. Oczywiście, nie w każdej branży będzie tak samo, jednak śmiało możemy stwierdzić, że antyczne strony internetowe zniechęcają potencjalnego klienta i powodują brak zaufania do marki.

Jak powinna wyglądać strona internetowa?

Każda strona internetowa powinna być co najmniej czytelna ze względu na kilka jej aspektów:

  • przyjazna pod względem SEO
  • intuicyjna w obsłudze
  • poprawna od strony kodowania
  • estetyczna wizualnie
  • napisana jasnym językiem dostosowanym do jej odbiorcy

Jak to wszystko sprawdzić?

Trudno samodzielnie ocenić własną witrynę, do której ma się zazwyczaj pewien sentyment i niełatwo wydać o niej obiektywną opinię. O ile pod względem SEO nie ma problemu, bo zawsze można zakupić audyt, to pozostałe podpunkty nie są już takie łatwe do sprawdzenia. Możemy zaprosić do testów naszej strony internetowej naszych znajomych lub poprosić o opinię klientów, którzy zdecydowali się na współpracę po jej odwiedzeniu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>